StoryEditor

SOS electronic je stabilným partnerom aj v období recesie

23.02.2023, 00:00

Spoločnosť SOS electronic sa od svojho vzniku v priebehu troch dekád vypracovala z malej stredoeurópskej firmy na uznávaného distribútora elektronických súčiastok a technologických riešení. Komponenty svetových výrobcov vysokej kvality dodáva zákazníkom z oblasti priemyselnej výroby do viac ako 100 krajín sveta. Firma si trhové postavenie rokmi upevňuje stabilným rastom obratu, dobrou platobnou disciplínou a špecializovanou produktovou ponukou. Zákazníkov aktívne podporuje počas celého výrobného procesu. Silné zázemie má aj vďaka svojej materskej spoločnosti, nemeckému holdingu Conrad. Predaj produktov firma vykonáva prostredníctvom priameho obchodného zastúpenia v 6 krajinách a platformy e-commerce.

Vysoko spoľahlivý daňový subjekt

Vďaka priaznivým ekonomickým ukazovateľom likvidity a rentability, ktoré spoločnosť SOS electronic dlhodobo vykazuje, bola Finančnou správou hodnotená indexom „vysoko spoľahlivý daňový subjekt“. Firma získala tento najvyšší možný index daňovej spoľahlivosti za zodpovedné plnenie daňových povinností. Zároveň si dlhodobo zachováva dobrú platobnú disciplínu a schopnosť uhrádzať faktúry, v priemere 3 dni pred splatnosťou.

image
SOS electronic

Medzinárodné hodnotenie stability firmy

SOS electronic je ekonomicky stabilná spoločnosť aj počas nestabilnej situácie vo svete. Toto hodnotenie poskytla americká agentúra Dun & Bradstreet, ktorá klasifikuje podniky na základe ich obchodných údajov. SOS electronic tak získala failure score 100, čo znamená žiadne riziko zlyhania. Ide pritom o najvyššie skóre, aké môže podnikajúci subjekt získať. Treba podotknúť, že priemerné failure score v odvetví, v ktorom pôsobí aj SOS electronic, je 39. Firma si však kladné hodnotenie drží dlhodobo. Výsledné skóre neovplyvnila ani celosvetová pandémia covid-19, vojnový konflikt na Ukrajine, zvyšovanie cien energií či vysoká miera inflácie. Vzhľadom na stabilitu týchto ukazovateľov je narušenie ekonomického rastu spoločnosti v nasledujúcich 12 mesiacoch vyhodnotené na najnižšej možnej miere (0,01 %).

image
SOS electronic

Dlhodobý rast obratu vďaka platforme e-commerce

Zvyšujúci sa záujem zákazníkov o  dodávateľské služby a nákup produktov priaznivo ovplyvňujú ekonomické ukazovatele firmy SOS electronic. Premena firmy v oblasti digitalizácie mala tak priamy vplyv na výšku obratu, ktorý má rokmi stúpajúci trend. Vďaka tejto platforme sa spoločnosť postupne dostala do širšieho povedomia zákazníkov v krajinách celej Európy, Ázie, ale aj Spojených štátov amerických.

menuLevel = 1, menuRoute = pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = pr-clanky, homepage = false
18. júl 2024 06:50