StoryEditor

Senzorové batérie: hygienické riešenie pre modernú domácnosť

30.05.2023, 00:00

Pri výbere tej správnej vodovodnej batérie pre našu kuchyňu či kúpeľňu si kladieme otázku, aký typ zvoliť: pákovú, termostatickú či snáď klasickú s kohútikmi? Každá má svoje plusy aj mínusy. Existuje však ešte jeden typ a tou je batéria senzorová. Poznáme ju všetci: stretávame sa s ňou všade tam, kde je vyšší výskyt ľudí a vyššie hygienické nároky: v obchodných centrách, na čerpacích staniciach, na školách či pracovisku. A stáva sa čoraz populárnejšou aj v domácnostiach. Prečo je to tak? Povedzme si o nich viac.

Bezdotykové batérie sú vybavené infračerveným senzorom rozpoznávajúcim pohyb ruky vo svojom dosahu. Keď sa ruka priblíži, senzor sa aktivuje a spustí prívod vody. Po určitom časovom intervale sa voda automaticky vypne. Väčšina senzorových batérií umožňuje nastavenie teploty a intenzity prúdu vody.

Senzorom môžu byť vybavené ako drezové batérie, tak aj umývadlové batérie.

Nadštandartná hygiena a pohodlné ovládanie

Najväčšou výhodou senzorových batérií je bezpochyby bezdotykové ovládanie: zaručujúce vysokú úroveň hygieny: minimálny kontakt s batériou zabraňuje šíreniu baktérií a iných nečistôt. Oceníme to napríklad pri práci v kuchyni, kedy sa špinavými rukami batérie vôbec nemusíme dotknúť. Bezdotykové ovládanie so sebou prináša aj  pohodlie a komfort výhodný hlavne pre deti, seniorov a ľudí s obmedzeným pohybom. Ovládanie je jednoduché a intuitívne, zvládne proste každý. Navyše vďaka prednastavenej teplote používanie senzorovej batérie minimalizuje riziko popálenia, čím sa stáva bezpečnou nielen pre menšie deti.

Stop plytvaniu vodou

Keďže senzorové batérie púšťajú vodu len vtedy, kedy je to potrebné a to na nevyhnutne dlhý čas, minimalizujú tým neúmyselné plytvanie vodou. Prispievajú tak k nižšej spotrebe vody, ochrane životného prostredia a zároveň tiež k nižším nákladom na prevádzku.

image

moderná drezová batéria 

Hansa

Nájdu sa aj mínusy?

Obstarávacia cena batérií je vyššia, energetická úspornosť ju však hravo vykompenzuje. V porovnaní s ostatnými typmi vodovodných batérií, senzorové batérie sú náročnejšie na inštaláciu a tiež pravidelnú údržbu napríklad pri výmene batérií alebo čistení senzorov. Lacnejšie typy senzorových batérií môžu byť náchylné na technické poruchy, napríklad nefunkčnosť senzorov.

závislé od elektrickej energie, či už pripojením k elektrickej sieti alebo napájaním pomocou batérií. V prípade vybitia batérií či výpadku prúdu môžu načas prerušiť prevádzku, čomu sa však dá predísť vďaka indikátoru nízkeho stavu batérie či vďaka manuálnemu ovládaniu prívodu vody pri kvalitnejších vodovodných batériách.

Náš tip: vodovodné batérie HANSAVANTIS STYLE HYBRID v sebe kombinujú senzorové aj pákové ovládanie. Pomocou Bluetooth rozhrania možno aktivovať niekoľko režimov, napr. režim pre ústnu hygienu, čistiaci režim, režim na holenie či režim na umývanie rúk.

Senzorové batérie pre domácnosti predstavujú pomerne nový produkt na trhu, no s veľkým potenciálom. Vďaka neustálemu technologickému pokroku ich vývoj napreduje, ich dizajn sa modernizuje. Ak túžite po modernom a hygienickom riešení pre Vašu kúpeľňu či kuchyňu, senzorové batérie môžu byť skvelou voľbou.

 

menuLevel = 1, menuRoute = pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = pr-clanky, homepage = false
22. september 2023 07:22