25.08.2017, 15:28

Štát vás veľkoryso podporí v zatepľovaní rodinného domu. Získajte tisícky eur

Vlastníte dom? Získajte dotáciu na jeho zateplenie až 8 800 eur. Za akých podmienok a čo treba pre to urobiť?

​Splňte podmienky a získajte až 8 800 eur od štátu na zateplenie rodinného domu. Hlavnou podmienkou je, že stavba musí byť staršia než 10 rokov. Podrobný návod, ako podať prihlášku plus ako to vychádza v prospech domu v závislosti od jeho veľkosti, objasňuje znalec v tejto oblasti Peter Robl z občianskeho združenia Budovy pre budúcnosť. 

Žiadosti, ktoré možno vyplniť len elektronicky, je možné podávať od augusta až do 31. októbra. Podľa nedávno novelizovaného zákona o energetickej hospodárnosti budov sa dá príspevok poskytnúť do výšky 40 percent oprávnených nákladov. Medzi ne možno zahrnúť aj úhradu za výmenu zdroja tepla (kotol či tepelné čerpadlo), avšak len vtedy, ak ste na výmenu zdroja nedostali dotáciu z iného programu. Aktuálna podpora sa týka viacpodlažného rodinného domu s celkovou podlahovou plochou do 300 štvorcových metrov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.