23.11.2021, 15:27

Stal sa vám úraz? Radíme, ako sa dostať k peniazom z poistiek a poistných udalostí

Život sprevádzajú mnohé situácie, veľakrát aj nie príliš šťastné. Množstvo ľudí je preto poistených v prípade úrazu či škody na majetku. Ako sa však pri poistnej udalosti dostať k peniazom čo najrýchlejšie? Poisťovňa vám vyplatí odškodné po úraze iba vtedy, ak sa budete o vašu poistku zaujímať a budete poznať jej podmienky.

Stal sa vám úraz? Radíme, ako sa dostať k peniazom z poistiek a poistných udalostí
Zdroj: Dreamstime

Medzi azda najdôležitejšie informácie, ktoré potrebujete o poistení vedieť je rozsah toho, aké úrazy alebo škodové situácie vám vami vybraná poisťovňa preplatí. Práve preto je častou chybou fakt, že si ľudia nenárokujú na vyplatenie plnenia. Vedeli ste napríklad, že vám peniaze poisťovňa vyplatí aj vtedy, ak sa doma porežete alebo popálite pri varení? Ak sa však nebudete sami zaujímať o to, kedy máte na plnenie nárok a aké úrazy pokrýva vaše poistenie, oberáte sa o peniaze, ktoré by vám pomohli pri liečbe. Čo všetko pri tom potrebujete? 

„Základom každej dobrej poisťovne je kvalitná a rýchla likvidácia poistných udalostí. Samozrejmosťou je nahlasovanie poistných udalostí prostredníctvom webu (nahlásenie poistnej udalosti online), telefonick

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.