Vo vrcholnom vedení Východoslovenskej energetiky Košice (VSE) dôjde 1. júla k zmene. Predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Carla-Ernsta Giestinga vystrieda Norbert Schürmann. Výmenu schválili akcionári VSE začiatkom marca na návrh minoritného akcionára VSE, ktorým je nemecká spoločnosť RWE Energy so sídlom v Dortmunde. Norbert Schürmann má 44 rokov. Vysokoškolské vzdelanie získal na Technickej univerzite v Aachene v odbore stavebné inžinierstvo. Kariéru začal v Mestskej správe Eschweiler ako vedúci oddelenia odpadové vody a od roku 1990 pracuje na rôznych pozíciách v koncerne RWE. Najčastejšie na úsekoch projektov a obchodu. Od roku 1998 ho vymenovali za prokuristu RWE Aquai a v roku 2002 za konateľa. (hn/mh)
Manažérom výrobcu stavebných materiálov Holcim (Slovensko) pre marketing a predaj je od 1. marca Alan Šišinački, ktorý zodpovedá za všetky obchodné a marketingové aktivity v oblasti cementu, betónu i kameniva. "Smer našich aktivít budú určovať zákazníci. Budeme rešpektovať ich očakávania a opierať sa pritom o medzinárodné skúsenosti skupiny Holcim," povedal Šišinački. Narodil sa v Chorvátsku, pracoval pre spoločnosť Holcim Hrvatska od roku 2002 na pozícii asistenta predsedu predstavenstva. Posledné dva roky bol v pozícii marketingového a obchodného riaditeľa. Absolvoval strojné inžinierstvo a lodnú architektúru Univerzity v Záhrebe, nedávno absolvoval štúdium MBA. (hn/mh)
Významnými organizačnými zmenami prešla NextiraOne Slovakia, dcérska firma spoločnosti NextiraOne Europe, pôsobiaca viac ako 15 rokov na slovenskom info-komunikačnom trhu. Generálnym riaditeľom a konateľom sa stal Vladimír Ružička, ktorý vystriedal Richarda Trinkewitza. Ružička zároveň preberá vedenie aj obchodu a marketingu, ktorú doteraz riadil Martin Bunčák. Bunčák svoje pôsobenie v NextiraOne Slovakia ukončil a zo spoločnosti odišiel začiatkom februára. Vladimír Ružička (35) vyštudoval na Katedre telekomunikácií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Do roku 2000 bol vedúcim oddelenia rozvoja siete v spoločnosti Orange Slovensko, potom pôsobil v spoločnosti UNISYS Slovakia (od roku 2002 ako jej generálny riaditeľ).
Na pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti eTel Slovensko od 15. marca nastúpil Stanislav Stowasser. Vyštudoval teoretickú kybernetiku na Matematicko-fyzikálnej fakulte UK v Bratislave. Počas svojho 15-ročného pôsobenia na IT trhu zastával okrem iného pozíciu výkonného riaditeľa distribučnej spoločnosti firmy Silicon Graphics, generálneho riaditeľa internetových poskytovateľov Sknet-GNS, Euroweb Slovakia a ViaPVT. Pred príchodom do spoločnosti eTel bol obchodným riaditeľom spoločnosti Telenor Networks. Spoločnosť eTel Slovensko je vedúci alternatívny poskytovateľ podnikových telekomunikačných služieb, pôsobí na trhu od roku 2000 a doteraz eviduje viac ako 1,9 tisíca zákazníkov.
Novým viceprezidentom pre stratégiu v Európu, Stredný východ a Afriku spoločnosti Microsoft je Jan Mühlfeit. V novej funkcii bude zodpovedný za kľúčové iniciatívy v celom regióne, najmä za vzťahy s verejnou správou a veľkými firemnými zákazníkmi. Mühlfeit nastúpil do Microsoftu v roku 1993. Od roku 2000 je členom vrcholového vedenia spoločnosti a doteraz ako viceprezident zodpovedal za riadenie divízie pre verejnú správu v Európe, Strednom východ a Afrikae. Z pozície viceprezidenta sa venoval aj riadeniu pobočiek v 28 krajinách, prevažne v strednej a východnej Európe. Tento región pod jeho vedením vyhodnotili ako najúspešnejší na svete počas štyroch po sebe nasledujúcich rokov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.