11.05.2006, 00:00

Koruna bola pod vplyvom regiónu

Slovenská koruna pokračovala v oslabovaní oproti euru aj v stredu. Obchodovanie otvárala na úrovni 37,430/450 SKK/EUR. Neskôr sa oslabila až k úrovni 37,550 SKK/EUR. Na údaje o vývoji miezd a tržieb v marci, ktoré zverejnil Štatistický
úrad, nereagovala. Podľa niektorých obchodníkov sa však na kurze môžu odraziť dnešné údaje o raste spotrebiteľských cien v apríli. Údaje o inflácii môžu naznačiť ďalší postoj centrálnej banky k zvyšovaniu úrokových sadzieb, myslia si analytici. Straty zaznamenali aj ostatné meny v regióne. V nasledujúcom období sa podľa dílerov dá očakávať skôr oslabovanie slovenskej meny než jej zhodnotenie. "Je obdobie vyplácania dividend a takisto sa blížia predčasné parlamentné voľby," tvrdí díler UniBanky Tomáš Kalavský. Avšak na druhej strane, ak by sa región prudšie zhodnotil, mohlo by to pozitívne ovplyvniť aj korunu, no nie veľmi výrazne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.