StoryEditor

Spúšťa sa 3. ročník finančného vzdelávania detí na základných školách

21.03.2018, 14:00
Autor:
TASRTASR
Tretí ročník finančného vzdelávania detí na základných školách spúšťa nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko v spolupráci s dobrovoľníkmi zo spoločnosti MetLife.

 Hlavnou témou vzdelávania v školskom roku 2017/2018 bude opäť finančná gramotnosť, ktorá je stále viac a viac žiadaná. Prvých dvoch ročníkov sa zúčastnilo takmer 5000 detí. V stredu o tom informovali organizátori projektu.

      Program Junior Achievement Základy podnikania je voľnočasový vzdelávací program pre piaty a šiesty ročník základných škôl. Jeho cieľom je poskytnúť žiakom praktické informácie o organizácii a fungovaní podniku v systéme slobodného podnikania. Predpokladá sa, že do programu, ktorý trvá približne päť až sedem týždňov, sa v tomto školskom roku zapojí približne sto dobrovoľníkov. Tí oboznámia zhruba 2200 detí z takmer 120 tried na 70 základných školách na Slovensku so svetom financií a základnými pojmami finančnej gramotnosti. Počas tohto obdobia si deti vyskúšajú teóriu prepojenú s praktickým svetom ekonomiky, obchodu a financií.

      Počas predchádzajúcich dvoch ročníkov sa prostredníctvom tohto programu takmer 5000 detí dozvedelo základné informácie o peniazoch, založení a organizácii firmy, manažmente, výrobe a marketingu. Žiaci si mali možnosť na vlastnej koži vyskúšať pohovor do zamestnania, hrali sa na kusovú výrobu a výrobnú linku. Zároveň prenikli aj do tajov marketingu. Deťom v 230 triedach odovzdalo svoje skúsenosti 65 dobrovoľníkov zo spoločnosti MetLife.

  (TASR) 

 

19. máj 2022 05:24