01.06.2018, 10:21

Zamestnanie? Takéto zručnosti a schopnosti bodujú u zamestnavateľov - 2. časť

Ak si hľadáte zamestnanie, mali by ste aj vedieť, aké požiadavky majú zamestnávatelia. Problematiku vám už po druhýkrát približujeme v seriáli, v ktorom predstavujeme najdôležitejšie odvetvia trhu práce.

Zamestnanie? Takéto zručnosti a schopnosti bodujú u zamestnavateľov - 2. časť
Zdroj: Dreamstime

Stavebníctvo a reality
V malých podnikoch vzrástli mzdy o šesť percent.
Trendy:
Aktuálne sa zvyšuje dopyt po prípravároch, kalkulantoch a projektových manažéroch. Rastie aj záujem o stavbyvedúcich. Popri odborných zručnostiach zostáva pri týchto pozíciách hlavnou požiadavkou dobrá angličtina, čo často býva kameňom úrazu.

Asi najväčší nedostatok ľudí je v Bratislave, kde chýbajú napríklad elektro - projektanti a odborníci na vodohospodárskej stavby.

Najväčší počet pracovníkov stále zamestnávajú malé podniky s 20 - 49 ľuďmi, pričom ich priemerná mzda medziročné vzrástla o šesť percent. Napriek tomu kandidáti zvyšujú svoje finančné požiadavky a viac si vyberajú medzi ponukami.

Za najdôležitejší aspekt platí v tomto odvetví výška mzdy. Ak je príliš nízka, nevyvážia ju ani nadštandardné benefity.

Najťažšie sa obsadzujú pozície obchodno - technického zástupcu, pretože popri technických skúsenostiach je dôraz kladený aj na obchodnícke schopnosti. Stavebníctvo poskytuje absolventom pomerne veľký priestor prostredníctvom juniorských pozícií ako realitný konzultant, projektový manažér, prípravár či architekt vzhľadom na zaškolenie a vedenie skúseným pracovníkom.


Príklady mzdových rozdielov 2016 / 2018 (v eurách od - do):
Stavebný inžinier, Bratislava: 1 500 - 2 000 / 1 500 - 2 100
Prípravár / Rozpočtár, Banská Bystrica: 900 - 1 200/ 1 000 - 1 500

Nákup a logistika

Najväčší dopyt je po skladníkoch a koordinátoroch prepravy.
Odvetvie zažíva veľký rozmach. Je to dané nielen silnou a stabilnou ekonomikou a rozvojom automobilového priemyslu, ale aj strategickou polohou krajiny. Zvyšovanie počtu výrobných spoločností a rozširovanie výroby v už existujúcich spôsobilo aj rastúci dopyt po dopravných službách. Aj keď je tento odbor výrazne ovplyvnený automatizáciou, dopyt po ľuďoch sústavne rastie.

Trendy:
Veľký záujem je aj o špecialistov zákazníckeho servisu. Najväčší nedostatok ľudí hlásia Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj.

Na väčšine pozícií je nutná znalosť angličtiny alebo nemčiny pre každodennú komunikáciu. Veľkou výhodou je, keď pracovníci disponujú pokročilou úrovňou Excelu a znalosťou niektorého ERP systému.

Nedostatok pracovníkov riešia logistické centrá náborom zo zahraničia, zvyšovaním miezd a prehodnocovaním ponuky benefitov. Vzhľadom na polohu centier patrí k dôležitým benefitom príspevok na dopravu. Zamestnanci uprednostňujú flexibilný pracovný čas, kvartálne odmeny a jazykové kurzy.

Príklady mzdových rozdielov 2016 / 2018 (v eurách od - do):
Špecialista nákupu, Trnava: 1 300 - 2 200 / 1 500 - 2 500
Plánovač dodávok, Bratislava: 1 100 - 1 400 / 1 100 - 1 800

Zdroj: Grafton Slovakia

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.