31.08.2018, 10:29

Chcete zaplatiť dizajnérov svojich výrobkov? Môžete už žiadať o kreatívne vouchere

Malí a strední podnikatelia môžu požiadať o kreatívny voucher na služby dizajnérov. Záujemcovia o podporu z národného projektu Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry sa môžu registrovať elektronicky prostredníctvom stránky www.vytvor.me.

Chcete zaplatiť dizajnérov svojich výrobkov? Môžete už žiadať o kreatívne vouchere
Zdroj: Archív Puojd

Vouchere, ktoré pokryjú 50 percent nákladov na služby dizajnérov, môžu podnikatelia využiť do 31. januára 2019.

„Dobrý dizajn je hodnota, ktorá predáva, no za nevyhnutnosť ho považuje zatiaľ málo slovenských podnikov. Kreatívne vouchere to môžu zmeniť. Dizajnéri majú teraz príležitosť ukázať, ako zásadne vedia podnikateľom pomôcť,“ vraví Stanislav Jurikovič zo SIEA.

Na prvú výzvu pôjde 500-tisíc eur, minimálna hodnota vouchera je tisíc eur a maximálna 5-tisíc eur.

Aký je postup

1. Registrovať sa môžete len počas pracovných dní  a v čase od 12. do 20. hodiny. Pri elektronickej registrácii vyplníte formulár, do ktorého uvedie aj názov víťazného dodávateľa, ktorý predložil najnižšiu cenovú ponuku. Dodávatelia služieb, ktoré sú predmetom kreatívnych voucherov, musia podnikať v príslušnom odvetví minimálne rok. Ak sa chcú do projektu zapojiť, môžu požiadať o zápis do zoznamu oprávnených realizátorov. Aktuálne je zverejnených približne 75 profilov realizátorov, viac ako sto ďalších už požiadalo o registráciu.

2. Podľa toho, či sa nový dizajn týka priamo produktov a služieb, ktoré ponúkate zákazníkom, alebo vašej firemnej identity, si vyberiete jeden z dvoch formulárov k vypracovaniu zadania pre zhotovenie cenovej ponuky.

3. Od momentu zaregistrovania sú pre vás v systéme rezervované prostriedky na váš voucher. Ak teda získate voucher, zaplatíte celú zákazku a po predložení kompletnej dokumentácie vám SIEA voucher spätne preplatí.

Otvorená už bola registrácia žiadostí o vouchere na služby architektov s maximálnou hodnotou vouchera 10-tisíc eur.

Na jeseň plánuje SIEA vyhlásiť aj výzvy na vouchere v odvetviach programovanie a tiež reklama a marketing. Rovnako ako pri dizajne, aj v týchto odvetviach bude maximálna hodnota vouchera 5-tisíc eur.

Kreatívne vouchere sú určené pre mikro, malé a stredné podniky, ktoré majú záujem inovovať a využiť pritom služby z vybraných oblastí kreatívneho priemyslu.

Nová forma európskej pomoci je súčasťou národného projektu SIEA „Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu na Slovensku“. V rámci projektu, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Operačného programu Výskum a inovácie, budú v nasledujúcich rokoch vydané vouchere v hodnote 7,5 milióna eur pre minimálne 1 500 podnikov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.