28.09.2018, 11:28

Stačí jediné nové vytvorené pracovné miesto a štát vám dá peniaze. Ale len v málo rozvinutých okresoch

Menej rozvinuté okresy sa dočkali. Regionálny príspevok na hospodársku činnosť tam dostane každý, kto otvorí nové pracovné miesto fungujúce aspoň tri roky.

Stačí jediné nové vytvorené pracovné miesto a štát vám dá peniaze. Ale len v málo rozvinutých okresoch
Zdroj: HN/ Pavol Funtál

Do praxe sa konečne premietajú sľuby, ktoré vláda dala v minulých mesiacoch najmenej rozvinutým okresom. Včera totiž začal platiť dodatok č. 1 k Schéme na podporu lokálnej zamestnanosti. Ten inicioval a pripravil Úrad vlády na základe požiadaviek firiem či iných subjektov z jednotlivých najmenej rozvinutých okresov. Tieto požiadavky zozbierala vláda počas mnohých stretnutí priamo v regiónoch  Slovenska.

 Dodatok umožnil, že sa poskytne podpora aj takým projektom, ktoré vytvoria menej než päť pracovných miest. Znamená to, že odteraz sa o regionálny príspevok môžu uchádzať už aj tí žiadatelia, ktorí vytvoria čo len jedno pracovné miesto a udržia ho po dobu troch rokov.  Dodatok upravuje i maximálnu výšku pomoci jedinému podniku v prepočte na jedno vytvorené pracovné miesto. Tá nesmie presiahnuť 40 000 eur. V schéme je tiež určené stanovenie maximálnej intenzity pomoci podľa veľkosti podniku ako percentuálny podiel z celkových oprávnených výdavkov.

Každý si môže detaily dodatku k Schéme na podporu lokálnej zamestnanosti pozrieť na webe - je zverejnený na tejto stránke:
https://www.justice.gov.sk/PortalApp/ObchodnyVestnik/Web/Detail.aspx?IdOVod=1931
Nielen to. Úrad vlády oznamuje, že na stránke www.nro.gov.sk v sekcii Kontakty sa možno dozvedieť aj mená kontaktných osôb pre ten ktorý najmenej rozvinutý okres. Tieto osoby sú pripravené pomôcť v prípade problémov, nejasností či postupov pri podávaní žiadostí o poskytnutie regionálneho príspevku, ako aj pri podávaní žiadostí o poskytnutie podpory či v iných záležitostiach.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.