07.01.2022, 14:00

Daniari ponúkajú množstvo výhod tým, ktorí splnia špeciálne podmienky. Zistite, či patríte medzi nich

Dodržiavať pravidlá sa oplatí. Index daňovej spoľahlivosti má serióznych daňovníkov odmeniť osobitným režimom.

Daniari ponúkajú množstvo výhod tým, ktorí splnia špeciálne podmienky. Zistite, či patríte medzi nich
Zdroj: Dreamstime

Index daňovej spoľahlivosti je nástroj na posilnenie dobrovoľného plnenia daňových povinností.  Projekt má vytvoriť objektívne, nezávislé a právne ukotvené hodnotenie daňových subjektov na základe plnenia ich povinností voči finančnej správe. Na základe jeho výsledkov sa identifikujú spoľahlivé daňové subjekty, ktorým finančná správa poskytne osobitné daňové režimy, benefity.

Koho sa hodnotenie týka

Index daňovej spoľahlivosti sa týka všetkých daňových subjektov, ktoré disponujú príjmami z podnikania. Hovoríme tak o právnických osobách s príjmami z podnikania, ako aj o fyzických, ktoré majú príjmy z podnikania, či inej samostatne zárobkovej činnosti. Existujú však aj výnimky, ktorých sa Index daňovej spoľahlivosti netýka. Patria sem fyzické osoby, ktoré podali za ostatný rok daňové priznanie DzP typu A, takže zamestnanci. Projekt sa rovnako netýka ani fyzických osôb bez registrácie na DPH, ktoré v poslednom daňovom priznaní DzP mali podnikateľské príjmy nulové.

Spustenie indexu po dvoch r

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.