Ilustračné foto: archív
StoryEditor

Ako ušetriť na rodinnej lyžovačke

27.11.2018, 11:12
Autor:
vegveg
Lyžovačka zaťaží rodinný rozpočet, najmä, ak na ňu idú celé rodiny cez Vianoce a vianočné prázdniny. Lyže, prilba, kukla alebo ochranné rukavice sú povinnou výbavou každého lyžiara, nehovoriac o nákladoch na permanentku, stravu či dopravu.

V prípade, že je vaša lyžovačka je naplánovaná na viac ako jeden deň, rátajte aj s ubytovaním pre seba a vašu rodinu. Pri minimálnom počte troch ľudí môže už aj takýto výlet odčerpať z peňaženky stovky eur. Práve preto je predvianočné obdobie, keď sa hlavná lyžiarska sezóna ešte nerozbehla, ideálne. Lyžiarske strediská sa totiž práve v tomto období snažia nalákať prvých zákazníkov na veľkorysé zľavy.

Všade dobre, doma najlepšie
Lyžiarske strediská na Slovensku si od blížiacej sa zimnej sezóny sľubujú návrat návštevníkov zo zahraničia. V Nízkych a Vysokých Tatrách sa už začalo so zasnežovaním zjazdoviek, aby mohli lyžiari odštartovať tohtoročnú sezónu začiatkom decembra. Bežní zákazníci môžu využiť skupinové zľavy, rodiny s deťmi si zase môžu kúpiť rodinné permanentky. Čím väčšiu rodinu máte, tým väčšiu zľavu vám zvyčajne lyžiarske centrum poskytne. Kúpou rodinného lístka môžete ušetriť 10 až 25 percent. Kúpou cez internet v dostatočnom predstihu až 30 percent z ceny.

V rámci Európskej únie si môžu milovníci zimných športov vyberať z naozaj širokej ponuky lyžiarskych centier. Medzi populárne a Slovákmi vyhľadávané lyžiarske destinácie patrí najmä Rakúsko a Taliansko. Ceny lístkov sa v porovnaní so Slovenskom pohybujú mierne vyššie, no cene zodpovedá aj dĺžka a kvalita svahov.

Medzi najpopulárnejšie destinácie patrí Sölden alebo Kaprun v susednom Rakúsku, v Taliansku je to zase vychýrená Madonna di Campiglio alebo Andalo. Strediská lákajú návštevníkov na predvianočnú lyžovačku takisto výraznými zľavami. V cene ubytovania napríklad ponúkajú už aj skipas a polpenziu, čo je výrazná úspora najmä pre rodiny či viacčlenné skupiny.

Ako si zalyžovať výhodnejšie?
Vedeli ste, že už zľavnená cena sa teraz dá skombinovať s ďalšími výhodnými benefitmi? Ako? Ak sa stanete členom medzinárodnej nákupnej komunity Cashback World, môžete teraz pri každom nákupe dostať späť cashback, teda časť zo zaplatenej sumy a navyše získať aj nákupné body. Platí to dokonca aj pri tovaroch, ktoré už predtým boli v zľave.

Ak už ste členom tejto komunity a rozhodnete sa kúpiť si zľavnený lyžiarsky výlet, nezabudnite nájsť partnerských predajcov vo vašom cieľovom regióne či krajine, aby ste u nich získali ešte väčšie výhody. Okrem toho je možné ušetriť aj na pohonných hmotách v prípade, že cestujete autom a palivo načerpáte na jednej z partnerských čerpacích staníc.

„Náklady na predsezónnu lyžovačku je možné ešte znížiť využívaním vernostného nákupného systému, vďaka ktorému získate peniaze späť na svoj účet, ak nakúpite u obchodného partnera“, hovorí Laura Bertoldová, Head of Marketing MyWorld Slovakia. ,,Jedinou podmienkou, ktorú musíte splniť, aby ste dostali cashback a nákupné body, je zaregistrovať sa bezplatne ako člen Cashback World."

01 - Modified: 2023-03-20 23:00:00 - Feat.: - Title: Na východe za 10 centov, v Trnavskom kraji zdarma. Aké príspevky na cestovanie majú seniori? (prehľad zliav) 02 - Modified: 2023-02-07 07:04:03 - Feat.: - Title: Ukrajinská gréckokatolícka cirkev presúva Vianoce na december, podľa Západu. Chce sa od Ruska dištancovať 03 - Modified: 2023-01-11 23:00:00 - Feat.: - Title: Katarína Nádaská: Santa Claus má korene v Grécku. My sme mali zas pohanské sviatky s praktikami mágie 04 - Modified: 2023-01-05 16:22:15 - Feat.: - Title: Rusi počas pravoslávnych Vianoc zastavia paľbu. Putin nariadil na Ukrajine dočasné prímerie 05 - Modified: 2023-01-05 11:36:19 - Feat.: - Title: Maloobchodu v novembri pomohli pravdepodobne predvianočné nákupy, tvrdí analytik. Pokles tržieb sa zastavil
menuLevel = 1, menuRoute = prakticke-hn, menuAlias = prakticke-hn, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
22. marec 2023 13:05