Hrubá stavba vily 5 + 1 / T je na predaj za 371 530 eur. Dom veľký 255 metrov štvorcových s terasou a bazénom stojí na pozemku s rozlohou 451 metrov štvorcových. Vila v lokalite obce Jakišnica na ostrove Pag je vzdialená 20 metrov od mora. Murovaná novostavba má garážové státie pre dve autá. Celková obytná plocha je 228,7 m² + terasa s rozlohou 26,6 m², bazén má 40,8 m². Objekt je určený k celoročnému užívaniu s možnosťou zaistenia správcu objektu - stráženie, upratovanie, údržba. V prípade záujmu je možné zaistiť súčinnosť pri stavbe a dokončenie vily a neskôr vo voľných sezónnych termínoch lukratívny prenájom nehnuteľnosti bez nutnosti zakladania firmy.LUXENT
StoryEditor

K údajom o ovzduší či prírodných vplyvoch sa dostanete jednoduchšie

17.12.2018, 17:30
Získať vyhodnotenie, aké sú prírodné vplyvy na pozemku, kde chcete stavať,bude v budúcnosti jednoduché. Priestorové údaje pomôžu určiť, či sa na konkrétnom území nenachádza skládka odpadov alebo iná environmentálna záťaž. A dozviete sa aj to, aký je v danej lokalite stav ovzdušia.

Ministerstvo životného prostredia zosúladí takzvané Datasety, v ktorých občania či podnikatelia nájdu informácie o kvalite prostredia, kde by chceli stavať. Vyzvanie na projekt z dielne envirorezortu zverejní Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu.

Financovaný bude z fondov Európskej únie sumou 9 694 657 eur. Stavitelia môžu na základe zverejnených datasetov získať informácie napríklad o tom, či oblasť ich záujmu nie je v záplavovom alebo chránenom území. Slúžia však tiež napríklad na tvorbu dokumentácie pri územnom plánovaní alebo na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Priestorové informácie
Doteraz sa občania a podnikatelia vedeli dostať len k časti takýchto údajov a služieb, a to cez Register priestorových informácií. Tento poskytuje popisné informácie vo forme katalógu a záujemcovia v ňom nájdu údaje a služby podľa ich potrieb.

Nezdokumentované informácie 
Veľa informácií však stále nie je zdokumentovaných a mnohé obsahujú nesprávne, neúplne a neaktuálne informácie. Tento stav spôsoboval, že užívatelia strávili pri ich hľadaní veľmi veľa času, pretože sa nachádzali v nejednotnej a zložitej štruktúre webových sídiel či iných portálov. Vďaka projektu ministerstva životného prostredia sa občania aj podnikatelia dostanú k potrebným informáciám cez vytvorené datasety oveľa jednoduchšie.

Tri kategórie 
Priestorové údaje, ktoré budú ľahšie prístupné, rozdelil envirorezort do troch kategórií. V prvej sú údaje pre hlavné oblasti monitoringu životného prostredia, konkrétne informácie o vode, ovzduší, hluku, priemysle, odpadoch, ako aj o prírode a biodiverzite.

V druhej skupine sa nachádzajú údaje napríklad o povrchu krajiny, geológii, budovách či pôde. V poslednej kategórii budú informácie napríklad o uliciach, doprave, ako aj o zeleni.

Vyzvanie na národný projekt bude spolu s ďalšími podrobnými informáciami zverejnené na webových stránkach www.informatizacia.sk a www.partnerskadohoda.gov.sk. Dátum uzávierky vyzvania je 12. marec 2019.

 

01 - Modified: 2023-05-23 13:30:00 - Feat.: - Title: Chcete mať na dvore vlastnú studňu? Takto treba postupovať na úradoch 02 - Modified: 2023-05-20 11:57:01 - Feat.: - Title: Rakúsky prevádzkovateľ diaľnic Asfinag stavil na recykláciu starých materiálov, slúžia pri nových stavbách 03 - Modified: 2023-05-17 22:00:00 - Feat.: - Title: Chcete získať dotáciu na fotovoltiku či tepelné čerpadlo? Štát pracuje na novom projekte (+ tabuľka) 04 - Modified: 2023-05-11 14:19:28 - Feat.: - Title: Podpísali zmluvu na projekt novej Fakultnej nemocnice Trnava 05 - Modified: 2023-04-28 12:00:00 - Feat.: - Title: Svojpomocne si postavil dom za tretinu trhovej ceny v záplavovej oblasti. Takto to dopadlo
menuLevel = 1, menuRoute = prakticke-hn, menuAlias = prakticke-hn, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
05. jún 2023 22:38