18.12.2018, 00:00

Slováci objavujú investičné čaro Chorvátska, nakupujú vily pri mori

Slovenská klientela sa do veľkej miery zameriava na nehnuteľnosti v pobrežných oblastiach.

Slováci objavujú investičné čaro Chorvátska, nakupujú vily pri mori
Zdroj: LUXENT

Na pobrežie Jadranského mora v lete cestujú tisícky Slovákov. Ukazuje sa, že obľúbené a tradičné dovolenkové destinácie pri „slovenskom mori“ v Chorvátsku majú pre našincov aj ďalšie čaro – investičné.

Že záujem Slovákov a Čechov o nehnuteľnosti v Chorvátsku stúpa, môže potvrdiť aj Ilona Mančíková, riaditeľka slovenskej, českej a chorvátskej pobočky Sotheby’s International
Realty.

„Slovenská klientela sa do veľkej miery zameriava na nehnuteľnosti v pobrežných oblastiach. Najatraktívnejšie sa nachádzajú v prvej línii od pobrežia. Ak nehnuteľnosť nie je pri mori, nevyhnutnou podmienkou je atraktívny výhľad na more. Blízkosť letiska, napojenie na diaľnicu a pobrežie s prístavom sú veľmi dôležité,“ vysvetľuje Ilona Mančíková.

Slovenskí klienti majú záujem najmä o kúpu či prenájom víl a o pozemky s možnosťou výstavby luxusných rezidencií.

„Toto je hlavný dôvod, prečo sa klienti zameriavajú na okolie Splitu, Dalmácie, Šibenika, ako aj Opatije. Záujem majú aj o pobrežné rezidencie a časť kupujúcich vyhľadáva nehnuteľnosti na ostrovoch Brač, Hvar a Krk,“ dodáva.

Vyhrajte 5 x predplatné balíka Digital na rok

Zaregistrujte svoju emailovú adresu cez formulár nižšie a ste v žrebovaní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.