18.12.2018, 00:00

Slováci objavujú investičné čaro Chorvátska, nakupujú vily pri mori

Slovenská klientela sa do veľkej miery zameriava na nehnuteľnosti v pobrežných oblastiach.

Slováci objavujú investičné čaro Chorvátska, nakupujú vily pri mori
Zdroj: LUXENT

Na pobrežie Jadranského mora v lete cestujú tisícky Slovákov. Ukazuje sa, že obľúbené a tradičné dovolenkové destinácie pri „slovenskom mori“ v Chorvátsku majú pre našincov aj ďalšie čaro – investičné.

Že záujem Slovákov a Čechov o nehnuteľnosti v Chorvátsku stúpa, môže potvrdiť aj Ilona Mančíková, riaditeľka slovenskej, českej a chorvátskej pobočky Sotheby’s International
Realty.

„Slovenská klientela sa do veľkej miery zameriava na nehnuteľnosti v pobrežných oblastiach. Najatraktívnejšie sa nachádzajú v prvej línii od pobrežia. Ak nehnuteľnosť nie je pri mori, nevyhnutnou podmienkou je atraktívny výhľad na more. Blízkosť letiska, napojenie na diaľnicu a pobrežie s prístavom sú veľmi dôležité,“ vysvetľuje Ilona Mančíková.

Slovenskí klienti majú záujem najmä o kúpu či prenájom víl a o pozemky s možnosťou výstavby luxusných rezidencií.

„Toto je hlavný dôvod, prečo sa klienti zameriavajú na okolie Splitu, Dalmácie, Šibenika, ako aj Opatije. Záujem majú aj o pobrežné rezidencie a časť kupujúcich vyhľadáva nehnuteľnosti na ostrovoch Brač, Hvar a Krk,“ dodáva.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.