13.01.2022, 17:00

Dane musíte platiť aj počas pandémie. Máme prehľad termínov, ktoré musíte stihnúť aj vy

Fyzická osoba podáva daňové priznanie k dani z príjmov do troch mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia.

tax, daň
Zdroj: Scott Graham, Unsplash.com

1. Príjmy z podnikania

Platiteľ dane počas celého roku 2021 vykonával podnikateľskú činnosť na základe živnostenského oprávnenia, pričom dosiahol príjmy vo výške 18 520 eur. V akej lehote je povinný podať daňové priznanie za rok 2021 a zaplatiť vypočítanú daň z príjmov?

Daňovník je povinný vyrovnať svoju daňovú povinnosť za rok 2021 prostredníctvom podania daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby typu B v lehote do 31. marca 2022. V tejto lehote je daňovník povinný daň aj zaplatiť.

2. Zárobok živnostníka

Daňovník začal vykonávať podnikateľskú činnosť na základe živnostenského oprávnenia od 1. júla 2021, pričom z podnikania dosiahol príjmy vo výške 7 820 eur. V akej lehote je povinný podať daňové priznanie za rok 2021?

Samostatne zárobkovo činná osoba, ktorá má takýto príjem, je povinná vyrovnať svoju daňovú povinnosť za rok 2021 podaním d

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.