18.01.2019, 00:00

Daň z nehnuteľnosti zaplatíte aj cez web

Povinnosť zaplatiť daň z nehnuteľnosti majú všetci vlastníci bytov, domov či pozemkov do konca januára.

Daň z nehnuteľnosti zaplatíte aj cez web
Zdroj: Marek Kmeť

3-tisíc eur: je maximálna výška pokuty, ktorú môže človek dostať za neskoré podanie dane z nehnuteľnosti.

Správcom dane z pozemku v Bratislave nie sú jednotlivé mestské časti, ale mesto Bratislava. Rovnako to platí aj v Košiciach, mestské časti prenechávajú túto úlohu magistrátu mesta.
  Kúpou bytu či domu sa finančné povinnosti nového majitelia nekončia. S vlastníctvom nehnuteľnosti je totiž spojená aj povinnosť platiť dane. Niektoré mestá na Slovensku, ako napríklad Košice, Žilina, Prešov, Banská Bystrica, ale aj Bratislava, vychádzajú občanom v ústrety a poskytujú im možnosť zaplatiť túto daň elektronicky.


Ak ste teda kúpili počas minulého roka napríklad byt dom alebo záhradu a zmena bola riadne zapísaná do katastra, ste povinní podať daňové priznanie, a to najneskôr do 31. januára tohto roka. Zákon v tomto prípade rozlišuje tri druhy dane. Daň z pozemkov, daň z bytov a daň zo stavieb. Platí ju majiteľ alebo nájomca vo

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.