06.02.2019, 00:00

Päť noviniek v podnikaní na živnosť

Prísnejšie podmienky pre masérov či rybárov. Rozšírenie priestorov súvisiacich s podnikaním o webové stránky. Na tieto, ako aj ďalšie novinky v živnostenskom podnikaní upozorňuje daňová poradkyňa Veronika Solíková.

Päť noviniek v podnikaní na živnosť
Zdroj: Dreamstime

1. Medzi priestory, ktoré súvisia s prevádzkovaním živnosti, sa zaradila aj webová stránka
Medzi podnikateľské priestory, ktoré súvisia z prevádkovaním živnosti, patria:
– priestor na uskladnenie surovín a tovaru podnikateľa,
– stanovištia, odstavné plochy pre autá, garáže a priestory určené na zabezpečenie údržby a technickú kontrolu vozidiel,
– pri fyzickej osobe miesto, ktoré si určí na podnikanie, pri právnickej jej sídlo,
– výstavné priestory a vzorkové predajne,
– priestor na prijímanie zákaziek alebo tovaru a na jeho vydávanie.


K týmto priestorom od januára pribudli aj predajné miesta zriadené, určené alebo slúžiace na podnikanie, ktoré umožňujú uzatvorenie zmluvy bez fyzickej prítomnosti zmluvných strán. „Zmena súvisí s online predajom a so sprostredkovaním zájazdov či spojených cestovných služieb kvôli tomu, že predajným miestom môžu byť aj webové sídla či iné prostriedky diaľkovej komunikácie. Ide o také, ktoré umožňujú uzatvorenie zmluvy bez prítomnosti oboch zmluvných strán,“ upozorňuje daňová poradkyňa Veronika Solíková. S tým súvisia aj klauzuly o označovaní prevádzkarne, ktoré sa primerane vzťahujú aj na združené prevádzkarne, ďalej na priestory súvisiace s výkonom ž

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.