27.03.2019, 00:00

Seniori, využite možnosť rekondičného pobytu s dotáciou

Pre nepracujúcich dôchodcov sú už od začiatku apríla pripravené pobyty so štátnou dotáciou. Bonusy a zľavy závisia od lokality a služieb v ubytovacom zariadení. Pozrite si kompletný prehľad zliav a výhod.

Seniori, využite možnosť rekondičného pobytu s dotáciou
Zdroj: Reuters

So štátnou dotáciou môžu dôchodcovia využiť pobyty s plnou penziou na týždeň už za 127 eur. „Čerpanie dotácie ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny na podporu rekondičných aktivít je zabezpečované prostredníctvom Konfederácie odborových zväzov,“ vysvetľuje Beata Toroková, obchodná a marketingová riaditeľka spoločnosti Sorea. Na dotovanom pobyte sa môže zúčastniť poberateľ starobného, predčasného starobného alebo výsluhového dôchodku, ktorý nevykonáva žiadnu závislú činnosť, nepodniká a má trvalý pobyt na Slovensku. Ľudia, ktorí využijú túto dotáciu, musia tiež tieto náležitosti potvrdiť podpísaním čestného vyhlásenia, ktoré ako súčasť dotačného poukazu dostanú pri nástupe v hoteli Sorea alebo na Zámku Topoľčianky.

Čo môžete využiť
Prvý možný termín nástupu na pobyt je 7. apríl. Trvá sedem dní, čiže šesť nocí, a jeho súčasťou je aj plná penzia. Raňajky, obedy a večere sú teda v cene. Ubytovať sa môžete v hoteloch rôznej kategórie, počnúc hotelom Kongres & Biznis na hradnom vŕšku v Bratislave cez Wellness a Relax hotely na Spiši, v Nízkych a vo Vysokých Tatrách až po historický hotel v Zámku Topoľčianky. K dispozícii je šesť dvojlôžkových izieb. Plná penzia zahŕňa šesťkrát bufetové raňajky, päťkrát trojchodový obed a šesťkrát trojchodovú ale

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.