27.03.2019, 14:11

Nezdanili ste ešte svoje príjmy za minulý rok? Je najvyšší čas na priznanie alebo na odklad dane

Najneskôr 1. apríla musíte podať daňové priznanie a daň aj zaplatiť. Chcete vedieť aj v akých situáciách si môžete uplatniť daňový bonus, ako zdaňujete predaj či prenájom bytu? Kúpte si vo štvrtok (28. 3.) Hospodárske noviny a dozviete sa viac. Odborníci Agentúry Jaspis a Finančná správa upozorňujú na nedostatky, ktoré sa objavujú v tlačivách.

Nezdanili ste ešte svoje príjmy za minulý rok? Je najvyšší čas na priznanie alebo na odklad dane

1. Dôležitý je výber správneho tlačiva

Finančná správa, ale aj ministerstvo financií zverejňuje každý rok na webovej stránke aktuálne verzie tlačív daňových priznaní. Menili sa aj pre priznanie príjmov za rok 2018. Pre príjmy iba zo závislej činnosti použite tlačivo typu A. Pre príjmy z podnikania, prenájmu nehnuteľností, z použitia diela, umeleckého výkonu alebo inej samostatne zárobkovej činnosti použite tlačivo typu B.

2. Sp

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.