18.04.2019, 00:00

Pripojiť sa možno aj tabletom či mobilom

Podnikateľom sa od pripojenia na eKasu Finančnej správy rozšíria možnosti. Pokladnicou môže byť nielen klasická elektronická registračná pokladnica, ale aj tablet, mobil, počítač či virtuálna kasa.

Pripojiť sa možno aj tabletom či mobilom
Zdroj: HN Pavol Funtál

Dáta z sa budú ukladať tak v centrálnom úložisku eKasa, ako aj v chránenom úložisku v lokálnom zariadení. O každom nákupe či transakcii bude mať Finančná správa informáciu okamžite. Každý vydaný doklad bude zaevidovaný na jej centrálnom úložisku eKasa. Podmienkou je internetové pripojenie.

Podnikatelia si môžu kúpiť certifikovanú pokladnicu spolu s programami, alebo si dať upgradovať aj staršiu elektronickú. To však len v prípade, ak je to možné. Napríklad certifikovaný výrobca Elcom ponúka upgrade balíček, ktorý umožní používať starú pokladnicu, na ktorú ste boli zvyknutí, a to aj po novom v systéme eKasa. V porovnaní s novou pokladnicou je to menej finančne náročné. Okrem súčasnej pokladnice môžete využiť všetko svoje existujúce príslušenstvo. Navyše máte k dispozícii nové funkcie a konektivitu (WiFi či Bluetooth).

Certifikovaní výrobcovia
Podnikateľ, ktorý potrebuje eKasu, si môže vybrať na trhu podľa svojich požiadaviek z certifikovaných zariadení, ktoré sú uvedené na stránke Finančnej správy. Tak má istotu, že eKasa, ktorú kupuje, vyhovuje novým zákonným podmienkam. Pri certifikovaných eKasách je uvedený aj kontakt na výrobcu, ktorého podnikateľ osloví a novú eKasu si objedná.


V O2 tak môže spraviť prostredníctvom eShopu, zákazníckej linky alebo návštevou O2 predajne. Vybrať si môže z dvoch modelov podľa typu svojho podnikania, a to stolovú, respektíve mobilnú verziu. Obidve majú rovnakú softvérovú výbavu a možnosti. O2 eKasa ho pritom na začiatku nebude nič stáť, platí sa len mesačný poplatok 25 eur, ktorý zahŕňa eKasu, pripojenie na internet aj platobný terminál. O2 eKasu si môže

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.