Súdom na Slovensku dôveruje len 30,9 percenta opýtaných.Reuters
StoryEditor

Súd v New Yorku odsúdil falošnú dedičku na 12 rokov za mrežami

11.05.2019, 00:00
Autor:
jmejme
Anna Sorokinová predstierala obrovský majetok a podvodom získala viac ako 275-tisíc dolárov na financovanie svojho luxusného životného štýlu.

Ženu, ktorá sa počas niekoľkých rokov vydávala za bohatú dedičku, odsúdil súd v americkom štáte New York na dlhoročný pobyt za mrežami. Žena podvodom vymámila státisíce dolárov od nič netušiacich amerických podnikateľov.

Porota nemeckej občianke vymerala trest v dĺžke 12 rokov. O prepustenie na podmienku bude môcť požiadať najskôr po štyroch rokoch. Správu priniesla spravodajská agentúra Reuters.

Luxusný životný štýl

Jej spôsob zarábania na živobytie bol nielen nelegálny, ale aj mimoriadne kuriózny. Dvadsaťosemročná Nemka Anna Sorokinová predstierala, že je bohatá dedička s veľkým trustovým fondom. Pohybovala sa v najvyššej newyorskej smotánke.

Od nič netušiacich boháčov z Manhattanu prostredníctvom viacerých darov dostala peniaze v hodnote vyše 275-tisíc dolárov. Dôverčiví známi jej požičiavali peniaze, ktoré žena podľa obžaloby míňala sa drahé oblečenie a na udržanie luxusného životného štýlu.

„Chcela mať všetko čo jej veľké peniaze mohli ponúknuť. Až na to, že slečna Sorokinová nemala nijaké peniaze,“ povedala podľa agentúry Reuters v súdnej sieni sudkyňa Diane Kieselová, ktorá riadila proces. Sudkyňa upozornila aj na Sorokinovej lásku k súkromným lietadlám a najdrahším vínam. „Všetko čo mala bol jeden veľký podvod,“ dodala sudkyňa.

Podvod a sprenevera

Sorokinová od jednej z bánk dokonca získala aj úver vo výške 100-tisíc dolárov na otvorenie galérie s umením, ktorá mala pôsobiť na Manhattane. Celá tretina z prostriedkov, ktoré od banky získala išla na financovanie jej pobytu v luxusných hoteloch v New Yorku.

Porota newyorského súdu ju uznala vinnou z viacerých prípadov krádeže a sprenevery. Prípad však aj napriek rozhodnutiu súdu nie je ukončený.

Sorokinová je totiž občiankou Nemeckej spolkovej republiky a jej povolenie na pobyt v Spojených štátoch už vypršalo. Americké orgány ju tak po odpykaní si svojho trestu vo federálnej väznici plánujú deportovať späť do Nemecka.

20. máj 2022 13:49