02.06.2019, 16:00

Vlastný zdroj vody je určite úsporou. Za studňu a kvalitu vody v nej však nesie zodpovednosť výhradne jej majiteľ

Nech už máte domovú studňu alebo sa ešte len chystáte na jej realizáciu, mali by ste vedieť, aké povinnosti výhoda vlastnej vody so sebou nesie. Kedy na studňu potrebujete povolenie, ako sa môžete legálne zbavovať odpadovej vody i to, ako sa o vodu v studni starať, sa dozviete už v pondelok 3. júna v Hospodárskych novinách.

Vlastný zdroj vody je určite úsporou. Za studňu a kvalitu vody v nej však nesie zodpovednosť výhradne jej majiteľ
Zdroj: Peter Mayer

Chcete vedieť, ako sa upravili pravidlá pre vlastníkov rodinných domov so studňami? Čo nariaďuje zákon, pokiaľ máte na pozemku žumpu? Ako treba postupovať, aby ste neprišli o stavebné povolenie a nedostali pokutu?

Sú situácie, kedy na vykopanie studne povolenie nepotrebujete. To je nutné, až keď je jej súčasťou technické zariadenie.  

Za stav studne a kvalitu vody v nej nesie zodpovednosť jej vlastník. Podzemnú vodu by mal chrániť aj správnym odvádzaním tej odpadovej.

Dozviete sa aj to, ako sa správne postarať o odvádzanie odpadovej vody.

Poradíme vám aj to, kedy sa musíte pripojiť na verejný vodovod a kedy postačí čistička alebo žumpa.

 Prečítajte si aj o tom, kto a kedy vám zdarma urobí rozbor vody.

Pravidlá pre studne, žumpy a čističky sa s ohľadom na životné prostredie sprísňujú. Oboznámte sa s názorom expertov, prečo je dôležité kontrolovať a chrániť kvalitu vody vo vašej studni.   

Ak chcete vedieť, čo je nové v tejto oblasti, kúpte si v pondelok 3. júna Hospodárske noviny. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.