08.07.2019, 11:17

Sceľovanie pôdy by malo mať niektoré nové pravidlá, aby tak bola jeho realizácia v praxi jednoduchšia

Slovensko je krajinou neznámych vlastníkov. Veľká rozdrobenosť pôdy trápi mnohých jej majiteľov. Návrh novely zákona by mal pozemkové úpravy posunúť vpred. S čím môžete v tejto oblasti rátať sa dozviete už v pondelok 8. júla v Hospodárskych novinách.

Sceľovanie pôdy by malo mať niektoré nové pravidlá, aby tak bola jeho realizácia v praxi jednoduchšia
Zdroj: Dreamstime

Chcete vedieť, ako prebiehajú pozemkové úpravy? Akú majú postupnosť a kto každý o nich môže požiadať? Aké sú kritéria na to, aby mohli byť v praxi zrealizované?

V čom sa líšia jednoduché a komplexné pozemkové úpravy? Aké sú výhody a nevýhody jednotlivých typov sceľovania? Dôležité detaily vám vysvetlia odborníci.

Nenastane po pozemkových úpravách opätovné drobenie pôdy? Jej rozdrobenosť totiž vznikla aj dedenín. Odborníci však vysvetľujú dôvody, prečo by sme sa tohto už nemali obávať.

Pozrite sa na konkrétne postupy, aby ste vedeli, ako môžete prísť k pozemku, ktorý budete môcť plnohodnotne obrábať, prenajímať alebo predať.

Ak chcete vedieť, čo je nové v tejto oblasti, kúpte si v pondelok 8. júla Hospodárske noviny. 

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.