22.08.2019, 13:30

Odvody živnostníkov a dôvody, prečo ich treba riadne platiť

Podnikáte na živnosť alebo ste samostatne zárobkovo činnou osobou? Podávali ste daňové priznanie v riadnom termíne do konca marca? V týchto dňoch by ste sa mali dozvedieť o výške, v akej budete ďalej platiť odvody do Sociálnej poisťovne alebo či vám povinnosť platiť ich zanikne. Prvú platbu musíte uhradiť za júl do 8. augusta.

Odvody živnostníkov a dôvody, prečo ich treba riadne platiť
Zdroj: Peter Mayer

1. Platenie poistného 
V júli rozposielala Sociálna poisťovňa informáciu o výške odvodov, ktorú budú platiť živnostníci, ako aj iné samostatne zárobkovo činné osoby. Sociálna poisťovňa upozorňuje aj tých, ktorí majú trvalý príkaz na platenie poistného, aby nezabudli vo svojej banke zmeniť výšku odvodov a uvádzať k platbe aj správne identifikačné údaje.

2. Daňové pri

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.