23.07.2019, 00:00

Ako si založiť a zaregistrovať vlastnú farmu

Kým sa – väčšinou – samostatne hospodáriaci roľník stane farmárom, musí podstúpiť prvú vec – registráciu svojej farmy.

Ako si založiť a zaregistrovať vlastnú farmu
Zdroj: Reuters

Farmu si chovateľ zaregistruje vyplneným tlačivom v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat v Žiline. Môže si ho zadovážiť priamo v Žiline alebo stiahnuť z internetovej stránky centrálnej evidencie.

Dvojstranové tlačivo musí chovateľovi potvrdiť veterinár, či už z krajskej, alebo regionálnej veterinárnej správy. Pečiatkou potvrdí, že má vytvorené podmienky na chov hospodárskych zvierat. Je dobré, aby si chovatelia kópiu žiadosti skopírovali. Centrálna evidencia zvierat potrebuje originál.

1. Postup
Po doručení správne vyplneného tlačiva Registrácia chovu vystaví do 48 hodín certifikát Register farmy. V centrálnej evidencii jej pridelia registračné číslo – šesťmiestny kód, ktoré je vyznačené na vystavenom certifikáte. Potom získava chovateľ oprávnenie prevádzkovať chov jednotlivých druhov hospodárskych zvierat.


2. Registrácia
Pred prvotným nahlásením do Centrálnej evidencie musia byť zvieratá riadne označené – ident

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.