19.08.2019, 14:22

Päť vecí, ktoré riešte okamžite po vstupe do prvého zamestnania

Hoci sú mladí na tom finančne často horšie ako ich starší kolegovia, majú najlepšiu finančnú štartovaciu pozíciu.

Päť vecí, ktoré riešte okamžite po vstupe do prvého zamestnania

Dobrý finančný rozbeh v pracovnom živote má jednu podmienku: osvojiť si od prvého dňa v práci niekoľko finančných návykov. Ktoré to sú a prečo sa ich mladí majú držať? Pozrite si ich v našom prehľade.

1. Finančný plán

Nechať si bezplatne vypracovať osobný finančný plán je dobrý prvý krok. Plán zásadne pomáha každému človeku v prehľade, ako má nastavené vlastné financie. A čo je ešte dôležitejšie, je to základ pre dlhodobé finančné plánovanie pre kúpu „veľkých vecí“ do budúcnosti, vysvetľuje Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko.

Finančný plán v skratke rieši tri oblasti: zabezpečenie seba a majetku voči nečakaným situáciám, vlastné bývanie a, najdôležitejšie, nastavenie dlhodobého sporenia a investovania na dôchodok. „Mladý človek má najvýhodnejšiu pozíciu v dvoch oblastiach. V životnom poistení si dokáže poistiť najväčšie riziká ako vážne choroby, trvalé následky úrazu a invaliditu

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.