28.08.2019, 09:27

Rodičia školákov môžu tento rok ušetriť aj stovky eur. Pozrite si prehľad úľav pre rodiny

Možnosti mnohých rodín nestačia na to, aby mohli deťom zadovážiť všetky potreby, či už do školy, či mimo nej. Niektoré opatrenia rezortu sociálnych vecí, ktoré už platia, alebo sa len pripravujú, zmierňujú finančné napätie ich rozpočtov.

Rodičia školákov môžu tento rok ušetriť aj stovky eur. Pozrite si prehľad úľav pre rodiny
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

Materská dávka
Od 1. januára 2019 môžu materské poberať matka aj otec súbežne, každý však na iné dieťa. Upravil sa aj výpočet materského pri reťazových pôrodoch tak, že výška ďalšieho materského už nesmie byť nižšia ako pri prvom dieťati.

Obedy zadarmo
Od 1. januára 2019 prispieva štát rodičom detí, ktoré navštevujú posledný ročník materskej školy, na obedy 1,20 eura. Od 1. septembra 2019 dostanú takúto pomoc aj rodičia žiakov základných škôl. Pri dvoch školopovinných deťoch tak môže rodina ušetriť ročne približne 500 eur.

Príspevok 100 eur pre žiakov prvého ročníka
Rodičia detí, ktoré nastupujú do prvého ročníka základnej školy, dostanú v októbri 2019 príspevok 100 eur na nákup zá

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.