10.09.2019, 16:30

Prekáža vám správanie vášho suseda? Využite všetky možnosti, ako sa účinne brániť

Plot zasahujúci na váš pozemok, neporiadok na vedľajšom dvore alebo dokonca pravidelný krik a bitka u susedov? Takéto spory vám dokážu vážne strpčiť život. Ak chcete vedieť, čo robiť, ak je už situácia neúnosná, kúpte si v stredu 11. septembra Hospodárske noviny.

Prekáža vám správanie vášho suseda? Využite všetky možnosti, ako sa účinne brániť
Zdroj: Dreamstime

Chcete vedieť, na koho a kde sa obrátiť s prosbou o pomoc, keď vám susedia strpčujú život? Neustály hluk z ich domu, ktorý neustáva ani v noci už ďalej neznesiete? Prinášame vám informácie o tom, na koho sa v tejto situácii obrátiť.

Aké sú zákonné možnosti, keď si neviete poradiť so susedom, ktorý sa nestará o svoj pozemok a to poškodzuje vaše bývanie? Záležitosť môžete riešiť aj na súde.

Hádate sa so susedom na tom, kde končia a kde začínajú hranice vašej záhrady? Vyriešiť to môžete aj mimosúdne to novým vymeraním pozemkov.  

Ktoré úrady či orgány vám v susedských sporoch môžu pomôcť? Ak si v pondelok 11. septembra kúpite Hospodárske noviny, dozviete sa aj to, ako môžete nezhody vyriešiť aj bez súdov.   

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.