16.09.2019, 14:52

Kam investovať, aby ste neboli v strate: fondy, termínované účty, poistky

  • ​Odborníci tvrdia, že neinvestovaním máte väčšie šance prerobiť ako investovaním.
  • Pravdepodobnosť ušlého zisku je násobne väčšia ako realizovanej straty.
  • Kam teda investovať?
Kam investovať, aby ste neboli v strate: fondy, termínované účty, poistky
Zdroj: Dreamstime

V modernej histórii trhov siahajúcej takmer sto rokov do minulosti sme boli svedkami len piatich prepadov akciových trhov väčších ako 40 percent, čo je už krach. Ale hrozba je tu stále. Mnohí ľudia sa preto obávajú investovať svoje financie do fondov alebo iných nástrojov.

​Odborníci však tvrdia, že neinvestovaním máte väčšie šance prerobiť ako investovaním. Pravdepodobnosť ušlého zisku je násobne väčšia ako realizovanej straty. Kam teda investovať? Je reálna šanca na niektorom z produktov zarobiť?

Bankové vklady
Na bankových vkladoch nezarobíte. Po zohľadnení inflácie budete s veľkou pravdepodobnosťou v reálnej strate. Európska centrálna b

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.