10.10.2019, 01:01

Nenaleťte šmejdom. Na čo si dať pozor, keď meníte dodávateľa plynu či elektriny

  • Nízke ceny elektriny a plynu, či zľavy alebo iné výhody, vás môžu zlákať.
  • Chcete zrušiť zmluvu a podpísať ju s novým dodávateľom?
  • Nenaleťte šmejdom a neplaťte zbytočne sankcie za predčasné ukončenie.
  • Overte si, s akou spoločnosťou uzatvárate zmluvu a ak ju aj uzatvoríte, môžete od nej ešte do 14 dní odstúpiť.
Nenaleťte šmejdom. Na čo si dať pozor, keď meníte dodávateľa plynu či elektriny
Zdroj: Dreamstime

Niekto vám zaklope na dvere a podsúva vám zmluvu, na ktorej je iná spoločnosť než tá, za ktorú sa obchodný zástupca vydáva. V tom momente by ste mali spozornieť, ide jednoznačne o zavádzanie, varuje Úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

Sväté pravidlo je, že žiadnu zmluvu nepodpisujte ihneď. Dôkladne si najskôr preštudujte ponuky všetkých dodávateľov a najmä svoju doterajšiu zmluvu.

V každej predloženej zmluve s dodávateľom energií je v úvode konkrétna spoločnosť, ktorá sa stane novým dodávateľom energií. Overte si totožnosť osoby, ktorá prichádza s určitou ponukou, najčastejšie s ponukou na lacnejšie energie; na požiadanie by sa vám mala preukázať aj preukazom spoločnosti, k

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.