14.10.2019, 15:45

Plánujete kúpiť alebo predať dom, byt či auto? Odborníci radia, ako bezchybne spísať kúpnu zmluvu

  • Predaj či kúpa majetku je vždy vážnym krokom.
  • Aby ste na tom skutočne získali, poistite sa správnou zmluvou.
  • Kúpte si v pondelok  14. októbra Hospodárske noviny a dozviete sa ako pri predaji i kúpe správne postupovať. 
Plánujete kúpiť alebo predať dom, byt či auto? Odborníci radia, ako bezchybne spísať kúpnu zmluvu

Plánujete kúpiť alebo predať dom byt či auto? Odborníci vám poradia, ako bezchybne spísať kúpnu zmluvu

Perex: Predaj či kúpa majetku je vždy vážnym krokom. Aby ste na tom skutočne získali, poistite sa správnou zmluvou. Kúpte si v pondelok  14. októbra Hospodárske noviny a dozviete sa ako pri predaji i kúpe správne postupovať. 

Chcete vedieť, ako si pripraviť bezpečnú zmluvu o kúpe domu alebo bytu? Dokument sa musí riadiť aj Občianskym zákonníkom. Odborníci vám poradia, čo všetko v nej treba uviesť, aby ju nikto nemohol spochybniť.

Auto môžete na rozdiel od nehnuteľnosti kúpiť aj bez podpisu zmluvy. Odborníci to však neodporúčajú. Ako pri kúpe vozidla postupovať vám krok po kroku vysvetlia experti.   

Dom alebo byt, za ktorý ste zaplatili nie je automaticky váš. Musí vám to najprv odklepnúť katastrálny úrad. Akými pravidlami sa riadiť pri platbe za nehnuteľnosť a ktorým situáciám sa radšej vyhnúť, to všetko sa dozviete v Hospodárskych novinách, ak si ich zakúpite v pondelok 14. októbra.  

  

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.