21.10.2019, 10:33

Požičali ste peniaze a dlžník vám ich doposiaľ nevrátil? Odborníci vám poradia, ako postupovať, aby sa vám váš majetok vrátil späť

  • Aby ste neostali pre ochotu pomôcť škodný, poistite sa správnou zmluvou. 
  • Kúpte si v pondelok 21. októbra Hospodárske noviny a dozviete sa ako pri pôžičke postupovať správne.
Požičali ste peniaze a dlžník vám ich doposiaľ nevrátil? Odborníci vám poradia, ako postupovať, aby sa vám váš majetok vrátil späť
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

Chcete vedieť, ako si pripraviť bezpečnú zmluvu o pôžičke peňazí? Dokument by mal obsahovať nie len údaje dlžníka a veriteľa, ale aj ďalšie náležitosti. Najdôležitejšie je dohodnúť si, koľko a kedy vám má dlžník vrátiť.  

Ak ste sa pri požičaní peňazí dohodli len ústne, nezúfajte. Odborníci vám poradia, ako sa dá vymôcť aj táto dlžoba.    

To, že ste niekomu požičali peniaze, môže potvrdiť aj bankový prevod či svedok, ktorý o tejto pôžičke vedel, hoci pri odovzdaní peňazí ani nebol.

Dlžobu nemusíte hneď vymáhať žalobou. Získať svoje peniaze späť môžete aj v urýchlenom konaní. Treba len elektronicky požiadať o platobný príkaz. Akými pravidlami sa riadiť pri pôžičke a ako získať od dlžníka späť svoje peniaze, to všetko sa dozviete v Hospodárskych novinách, ak si ich zakúpite v pondelok 21. októbra.  

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.