24.10.2019, 09:47

Zmeny v účtovníctve pocítia stovky firiem. Ušetria deväť milión eur

  • Overenie individuálnej účtovnej závierky audítorom nebude potrebovať okolo 2 300 obchodných spoločností, vrátane družstiev.
  • Ministerstvo financií odhadlo úsporu na strane obchodných spoločností na 9 miliónov eur.
  • Úspora zahŕňa aj zníženie administratívnej záťaže v súvislosti s výberom audítora, prípravou potrebných dokladov a vyčlenením zamestnanca, ktorý spolupracuje s audítorom.
Zmeny v účtovníctve pocítia stovky firiem. Ušetria deväť milión eur
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

Obchodné spoločnosti, ktoré majú nad 30 zamestnancov, obrat nad štyri milióny a majetok nad dva milióny eur, budú musieť mať povinný audit účtovných závierok. A to vtedy, ak z týchto troch kritérií dva roky po sebe splnia dve.

Posunuté hranice

Hranicu obratu a majetku zvýšila novela zákona o účtovníctve. Cieľom rezortu financií bolo odbremeniť podnikateľské prostredie od povinného auditu.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.