Začína sa to nevinne. A romanticky. Chlapec menom Michael vyzná dievčaťu lásku, ona mu city opätuje a srší šťastím. Avšak len do chvíle, kým on nepovie osudnú vetu: "Nie som ako iní chlapci." V tom okamihu, za splnu mesiaca, sa tínedžer začína meniť na vlkolaka... a dievčatin sen o láske sa mení na krvilačný triler... To je však len začiatok hrôzostrašného príbehu v hlavnej úlohe s Michaelom Jacksonom.
Keď sa v roku 1982 objavil na pultoch hudobných predajní album s názvom Thriller, spôsobil hudobnú revolúciu. Keď 2. decembra 1983 uzrel svetlo sveta videoklip k titulnej piesni, nasledovala ďalšia vlna šokov, rekordov a ocenení. Videoklip Thriller bol v tom čase najdrahším videoklipom všetkých čias (s rozpočtom 800-tisíc dolárov) a svojou formou aj dĺžkou (14 minút) pripomínal krátky film. Koniec koncov, napokon sa premietal aj v kinosálach.
Režisérom nekonvenčného videoklipu sa stal John Landis, ktorý rok predtým dokončil film Americký vlkolak v Londýne. Niet sa prečo čudovať, že v podobnom duchu sa niesol aj Thriller. Videoklip sa stal kultovým nielen kvôli dĺžke, ale aj vďaka choreografii Michaela Petersa. Tancujúci zombies sa stali ikonami. Videoklip Thriller sa v roku 1999 zaradil medzi 100 najlepších videoklipov, aké boli kedy nakrútené. Odkazy naň nechýbajú v Simpsonovcoch, South Parku, v desiatkach filmov, videohrách, ale dokonca aj iných videoklipoch (Gorillaz, Fatboy Slim...). Existuje komiks z dielne Marvel, ktorý je poctou (a zároveň paródiou) na Jacksonov videoklip, referenciám na hudobné videoklipy sa nevyhol ani spisovateľ Terry Pratchett.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.