28.11.2019, 07:40

Podnikatelia, neevidujete tržby v eKase. Po novom roku riskujete vysokú pokutu

  • Na prechod na systém eKasa zostáva už len pár týždňov.
  • Na konci roka sa končí prechodné obdobie pre neudeľovanie pokút tým podnikateľom, ktorí po 1.júli 2019 neevidujú tržby cez eKasu.
  • Potom nastúpia vysoké pokuty.

Podnikatelia, neevidujete tržby v eKase. Po novom roku riskujete vysokú pokutu
Zdroj: Zdroj: Foto: HN - Pavol Funtál

„Asi 70- tisíc pokladníc nie je pripojených,“ informuje Ivana Skokanová, hovorkyňa Finančnej správy . „Personálne aj technické kapacity dodávateľov/výrobcov/distribútorov online registračných pokladníc sú výrazne obmedzené a na dlhý čas dopredu rezervované. To platí aj pre kapacity servisných technikov. Ak si nepripojení podnikatelia nezabezpečia eKasu teraz, od januára im hrozia vysoké pokuty. Inak ako cez eKasu totiž nebude možné evidovať tržby.“

Vysoké pokuty
Pokuty, ktoré hrozia podnikateľom za porušenie zákona, sú vysoké. Za nevydávanie pokladničných dokladov alebo používanie starej registračnej pokladnice bez prideleného nového kódu pre systém eKasa sa pokuty pohybujú od 330 do 3 300 eur. Pri každom ďalšom porušení zákona v súvislosti s používaním eKasy sa násobia. Môžu sa vyšplhať aj na 20-

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.