26.11.2019, 16:00

Veľký návod, ako zvládnuť pracovný pohovor: Čo radšej zamlčať a ktoré gestá môžu odradiť?

  • V článku sa dozviete:
  • Prečo je dôležitý životopis?
  • Ako sa na pohovor obliecť a čo by sme si na seba určite nemali dávať?
  • Ak neovládam žiadny z cudzích jazykov, v ktorých profesiách môžem uspieť?
  • Ktorým formuláciám sa na pohovore vyhnúť?
Veľký návod, ako zvládnuť pracovný pohovor: Čo radšej zamlčať a ktoré gestá môžu odradiť?
Zdroj: Dreamstime

Je to vaša show, hovorí o pracovných pohovoroch Dalibor Slávik, odborník na ľudské zdroje a šéf poradenskej spoločnosti Slavik & Stell. Podľa neho je dôležité sa na diskusiu o novej práci náležite pripraviť. A ak vám ponuka nevyhovuje, určite by ste to mali oznámiť.

„Prestať komunikovať, nedostaviť sa na ďalší pohovor, neodpovedať mailom, telefonicky, nereagovať na sms správy, to je na úrovni 13-ročných školákov,“ vraví Slávik. Ak sa kandidáti odmlčia, hovorí sa tomu ghosting, . „A aj keď budete hviezdiť, neznamená to hneď, že sa firma rozhodne pre vás. Mnohé si totiž nevyberajú len najlepších, ale najviac vhodných.“ Odborník na ľudské zdroje upozorňuje na ďalšie pravidlá, ktoré platia v rôznych situáciách.

1. Poďme teda po poriadku. Prečo je dôležitý životopis

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.