04.12.2019, 10:28

Špeciálny vlakový grafikon: Prinášame zmeny v odchodoch spojov naprieč Slovenskom

  • Od nedele sa menia odchody na železnici. Sumarizujeme pre vás novinky na najdôležitejších tratiach naprieč Slovenskom.
  • Grafikon obsahuje po novom aj nadväzujúce autobusové spoje.
  • Odchody vlakov na tatranskej železnici.
Špeciálny vlakový grafikon: Prinášame zmeny v odchodoch spojov naprieč Slovenskom
Zdroj: HN/ Pavol Funtál

Deti, študenti a dôchodcovia môžu cestovať vlakmi bezplatne, ak sa zaregistrujú v pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko. Najmä týchto cestujúcich, ale aj celú verejnosť, budú zaujímať nové odchody vlakov. Tie sumarizuje čerstvo zverejnený grafikon vlakov, ktorý vydala Železničná spoločnosť Slovensko. 

Ako každý rok pripadlo načasovanie grafikonu na 15. december, takže nové odchody zachytia práve vlnu cestujúcich počas vianočných a novoročných sviatkov, ako aj rodinné cesty počas zimných prázdnin. Pre železničné spoločnosti ide o jedno z najviac vyťažených cestovateľských období v roku.

V Hospodárskych novinách vám prinášame prehľad odchodov a príchodov IC vlakov a rýchlikov na ťažiskovej trati Bratislava – Košice. Okrem tohto prehľadu ponúkame aj odchody vlakov na južných tratiach a taktiež na tatranskej železničke.

Vlakový grafikon ako aj spomínané odchody najdôležitejších autobusov nájdete v špeciálnej prílohe v dnešnom – stredajšom – vydaní Hospodárskych novín.

Novinkou v tohtoročnom grafikone sú aj odchody autobusov, ktoré nadväzujú na príchody najdôležitejších rýchlikov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.