06.02.2020, 16:44

Odpis e-áut sa stáva v biznise výhodný

Elektrické a hybridné vozidlá sa od januára odpisujú so skrátenou lehotou, ktorá klesla na polovicu. Pre firmy sa tým otvára možnosť nielen podnikať ekologickejšie, ale aj daňovo výhodnejšie.

Odpis e-áut sa stáva v biznise výhodný
Zdroj: REUTERS/Wolfgang Rattay

Skrátenie lehoty odpisovania elektromobilov môžu podnikatelia a firmy využiť od januára 2020. Čo to znamená, hovorí Ladislava Pozdechová, vedúca účtovného oddelenia Business Lease. „Podnikatelia si budú môcť náklady na obstaranie takýchto vozidiel premietnuť do daňovo uznateľných nákladov už za dva roky, a nie za štyri, počas ktorých sa odpisuje vozidlo so štandardným pohonom.“

Čo sa konkrétne zmenilo? Kým osobné autá sa doteraz bežne zaraďujú do prvej odpisovej skupiny s dobou odpisovania štyri roky, od januára pribudla

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.