12.02.2020, 13:46

Viete, ako sa zmenil daňový bonus na dieťa? Vysvetlí to expert

Na každého potomka, ktorý žije s vami a nemá zatiaľ šesť rokov, môžete získať až dvojnásobný daňový bonus. Podrobnosti približuje poradca Miroslav Gandžala z účtovnej spoločnosti Agrico.

Viete, ako sa zmenil daňový bonus na dieťa? Vysvetlí to expert

Od apríla 2019 platí novinka s dvojnásobným daňovým bonusom na dieťa, reálne ho však osoby, ktoré si ho neuplatňovali v priebehu minulého roka 2019, môžu využiť až teraz. A to v daňových priznaniach odovzdávaných do 31. marca 2020.

V čom spočíva výhoda

Od apríla 2019 podľa zákona o dani z príjmov platí, že ak ste mali v zdaňovacom období príjmy zo závislej činnosti aspoň vo výške 3 120 eur (šesťnásobok minimálnej mzdy) alebo s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.