26.02.2020, 13:06

Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?

Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.

Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?

O problematike havarijnej poistky v súvislosti so staršími vozidlami sme sa porozprávali s Vladimírom Cvikom, konateľom a výkonným riaditeľom spoločnosti Netfinancie.

Čo poradíte majiteľovi staršieho auta, ktorý sa rozhoduje, či si ho má havarijne poistiť, prípadne kedy sa mu to už finančne neoplatí? Je možné určiť orientačnú hranicu, od ktorej taká poistka už nemá význam?

Neexistuje jednoznačná a pre všetkých motoristov univerzálne správna odpoveď. Havarijné poistenie je finančnou zábezpekou nášho majetku a má teda svoje opodstatnenie dovtedy, kým všeobecná –

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.