16.03.2020, 17:29

Komora daňových poradcov navrhuje neskoršie zaplatenie daní

  • Opatrenia v súvislosti so šíriacou sa nákazou COVID-19 budú mať značné ekonomické dopady.
  • V súčasnosti sú podnikatelia obmedzení vo svojej podnikateľskej činnosti a rovnako sú obmedzené aj osobné kontakty medzi podnikateľmi a úradmi.
  • Ako zmierniť tieto dopady navrhuje Slovenská komora daňových poradcov.
Komora daňových poradcov navrhuje neskoršie zaplatenie daní
Zdroj: Dreamstime

„Podnikatelia majú výrazné výpadky tržieb pre obmedzenia a zatvorenie prevádzok. Reagujeme preto na súčasnú nepriaznivú situáciu a v rámci komunikácie sme ministerstvu financií dali návrh opatrení na zmiernenie dopadov na daňové subjekty,“ navrhuje riešenia Jozef Danis, prezident Slovenskej komory daňových poradcov.

1. Predĺženie lehoty na podanie daňového priznania a zaplatenie dane z príjmov za rok 2019 do 30.6.2020 pre všetkých daňovníkov bez potreby oznámenia daňovému úradu.

2. Predĺženie lehoty na zaplatenie preddavkov na daň z príjmov splatných v marci 2020 do 30.06.2020. Toto opatrenie môže byť prípadne upravené selektívne po sektoroch alebo veľkosti daňového subjektu na zák

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.