27.03.2020, 17:37

Dve percentá z daní pôjdu k adresátom, aj keď nepodáte daňové priznanie do konca marca

  • Mnohí daňovníci nevedia, či sa ich dve percentá z podielu daní dostanú k neziskovkám a občianskym združeniam.
  • Ministerstvo financií a Finančná správa ubezpečujú, že že všetky poukázané financie sa dostanú k prijímateľom 2%, a to aj napriek tomu, že daňovníci nepodajú daňové priznanie do 31.3.2020 alebo neoznámia jeho odklad.
Dve percentá z daní pôjdu k adresátom, aj keď nepodáte daňové priznanie do konca marca
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

„Aby mohli ľudia poukázať podiel dvoch percent zaplatenej dane, nie je potrebné navštevovať daňové úrady a narýchlo si podávať priznanie, alebo oznamovať jeho odklad,“ ubezpečuje Jozef Danis, prezident Slovenskej komory daňových poradcov. „V krátkom čase bude prijatá legislatíva, ktorá umožní poukázanie podielu zaplatenej dane aj bez predlžovania lehoty na podanie daňových priznaní, respektíve, ktorá bude riešiť problematiku predkladania vyhlásení zo strany zamestnancov."

Daňový poradca Martin Tužinský vysvetľuje dve situácie, ktoré sa týkajú termínu koniec marca.
1. V akých prípadoch má zmysel podať daňové priznanie do 31.3.2020
• ak daňovníkovi vznikne prepl

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.