02.04.2020, 13:04

Živnostníci masovo rušia a pozastavujú živnosti

O polovicu stúplo prerušovanie živností. Množstvo zaniknutých narástlo dvojnásobne. Všíma si to portál, ktorý pomáha najmä drobným podnikateľom.

Živnostníci masovo rušia a pozastavujú živnosti
Zdroj: Dreamstime

Žiadosti o pozastavenie a zrušenie živnosti prudko rastú. Upozorňuje na to Boris Kukumberg, tvorca portálu firmaren.sk. Oproti rovnakému obdobiu v roku 2019 sa im počet prerušení živností v marci medziročne zvýšil o 71 percent a počet zrušení živností cez portál až o 141 percent. Vysoký percentuálny nárast týchto objednávok však môže skreslovať – odhadom možno o 30 percent – aj dnešný všeobecný nárast popularity a využívania online riešení.

Podobný vývoj ako v marci zaregistroval portál už aj pri porovnávaní prvých dvoch mesiacov s vlaňajším rokom. Naopak, poče

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.