03.04.2020, 07:00

Oplatí sa teraz investovať? Alebo je lepšie schovávať peniaze doma pod poduškou?

  • Pri práceneschopnosti, starostlivosti o deti či zatvorenej prevádzke kvôli koronakríze klesá príjem.
  • Odborníci na financie preto upozorňujú na nutnosť mať dostatočnú finančnú rezervu.
  • Tí, ktorí sa ich rád držali, zvládnu krátkodobý výpadok.
  • A čo s peniazmi vo fondoch. Nechať ich tam, alebo vyberať.
Oplatí sa teraz investovať? Alebo je lepšie schovávať peniaze doma pod poduškou?
Zdroj: Dreamstime

„Každá rodina by mala mať finančnú rezervu vo výške - až 6-násobku čistého mesačného príjmu na pokrytie kritických situácií,“ pripomína známe pravidlo Marián Padyšák, odborník na financie zo spoločnosti Partners Group. Upozorňuje, že ak takáto rezerva chýba, ľudia budú musieť hľadať iné rezervy v rodinnom rozpočte a upraviť bežné výdavky, čiže ich znižovať. „Samozrejme, že čím dlhšie bude trvať súčasná situácia, tým bude väčší tlak na ľudí,“ upozorňuje Marián Padyšák. Odporúča správať sa racionálnejšie a vyhodnocovať kroky, úspory, výdavky.

Nepanikárte, ak máte zainvestované peniaze v investičných produktoch, fondoch, i napriek tomu, že aktuálne akciové trhy padli. Poklesy a nárasty sú prirodzené, aj keď teraz ide

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.