05.04.2020, 21:33

Nové opatrenia pre rodiny, živnostníkov, firmy. Mnohé zmeny platia okamžite

  • Vláda a parlament pripravili legislatívne zmeny, ktoré by mali pomôcť zamestnancom, zamestnávateľom a živnostníkom počas pandémie.
  • Parlament ich schválil v skrátenom legislatívnom konaní.
  • O všetkých zmenách sa dočítate v pondelok 6. 4. v Hospodárskych novinách.
Nové opatrenia pre rodiny, živnostníkov, firmy. Mnohé zmeny platia okamžite

Celý rad legislatívnych zmien, ktoré by mali pomôcť zamestnancom, zamestnávateľom a živnostníkom sa už dostáva do praxe. Ich súhrn nájdete v pondelok 6. 4. v Hospodárskych novinách v prílohe HN SERVIS.

Medzi novinkami sú napríklad:
1. Na pandemické nemocenské má od vyhlásenia krízovej situácie nárok zamestnanec, SZČO a dobrovoľne poistená osoba v karanténe a izolácii. Sociálna poisťovňa ho vypláca od prvého dňa PN vo výške 55 percent denného vymeriavacieho základu, čo je pri výpočtoch zhruba 55 percent hrubej mzdy. Nárok potvrdzuje lekár telefonicky či e-mailom. Pandemické ošetrovné, OČR, umožní nový zákon čerpať rodičom počas celého obdobia uzatvorenia škôl vo výške 55 percent hrubej mzdy, čo predstavuje asi 70 percent čistej mzdy.

2. Časť zamestnávateľov a SZČO bude môcť využiť odklad platenia poistného na sociálne poistenie, povinných príspevkov na starobné dôchodkové sporenie a preddavkov na zdravotné poistenie za marec tohto roka. Uhradiť by ich po novom mohli až do 31. júla tohto roka. Ak zamestnávateľ a SZČO zaplatia toto poistné v novom termíne a v správnej výške, nebudú za to sankcionovaní.

Zákonník práce prinesie viaceré výhody pre rodiny s deťmi.

1. Po zatvorení škôlok môžu matky detí čerpať OČR.

2. Po skončení materskej budú môcť rodičia trojročných detí alebo rodičia šesťročných detí s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom čerpať ošetrovné pre nový koronavírus. Týkať sa to má prípadov, keď rodič nebude môcť nastúpiť do práce, pretože nemá kam dať svoje dieťa pre zatvorené škôlky. Toto opatrenie sa vzťahuje aj na náhradnú starostlivosť.

3. Novelou sa upravujú aj podmienky na čerpanie dovolenky z hľadiska oznamovacej povinnosti zamestnávateľa, a to skrátením stanoveného času na najmenej sedem dní vopred a v prípade dovolenky, ktorá sa prenáša z predchádzajúceho alebo z predchádzajúcich rokov, na najmenej dva dni.

Viac sa dočítate v pondelok 6.4. v Hospodárskych novinách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.