12.04.2020, 10:08

Notárom sa dočasne zúžila agenda, ale stále sú k dispozícii

Notári fungujú v obmedzenom režime. Ich prácu v dnešných podmienkach približuje Miriam Imrich Breznoščáková z Prezídia Notárskej komory.

Notárom sa dočasne zúžila agenda, ale stále sú k dispozícii

O aké služby dnes ľudia najčastejšie žiadajú notárov?

Zaregistrovali sme zvýšený nápor ľudí, ktorí na naše úrady prichádzajú osvedčiť pravosť podpisov či fotokópií listín. Obce alebo mestské časti tieto služby väčšinou poskytovať prestali. Naši klienti v nás majú istotu aj v týchto náročných chvíľach, hoci fungovanie našich úradov sme museli prispôsobiť preventívnym opatreniam na zamedzenie šírenia koronavírusu.

Ako môžu notári rýchlo poradiť alebo pomôcť, ak napríklad živnostník stratí príjmy, nemá z čoho hradiť platby, no snaží sa speňažiť majetok, aby neohrozil rodinu?

Notári tradične pomáhajú ľuďom pri riešení mnohých situácií týkajúcich sa osobného alebo pracovného života. Vždy sme pripravení poradiť a navrhnúť postup či odporúčať ďalšieho odborníka. V princípe vždy platí, že návšteva notára

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.