30.04.2020, 13:33

Postihla vás korona? Štát vám dá peniaze. Opatrenia môžete po mesiaci zmeniť

Firma sa môže rozhodnúť a zmeniť druh pomoci od štátu. Kombinovať medzi sebou nemožno len opatrenia 3A a 3B.

Postihla vás korona? Štát vám dá peniaze. Opatrenia môžete po mesiaci zmeniť
Zdroj: HNtelevízia

Štát doteraz vytvoril systém viacerých opatrení pre podporu zamestnávateľov. Mnohé firmy sa však stále nedokážu dobre zorientovať v podmienkach získania podporných financií. Okrem poradenstva expertov spoločnosti Grant Thornton sme preto oslovili aj ministerstvo práce, aby vysvetlilo najvypuklejšie nejasnosti pri výberoch firiem spomedzi príspevkov. 

Pre ktorú formu pomoci sa rozhodnúť

Pri výbere rozhoduje počet a platy zamestnancov, ktorí sú na prekážkach v práci. Firmy majú podľa konkrétnej situácie a aktuálnej legislatívy nasledujúce možnosti:

  • Firma, ktorá musela zatvoriť prevádzku na základe Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva, má nárok na opatrenie č. 1, prípadne 3B
  • Firma ktorá nemusela zatvoriť prevádzku, ale má zamestnancov na prekážkach v práci z dôvodov na strane zamestnávateľa (to znamená, že firma nemá pre zamestnancov

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.