12.05.2020, 14:50

Prenajímate pôdu? Pozor na dôležité pravidlo 30 dní

V prenajímaní ornej pôdy sa snaží štát urobiť poriadok. Po novom platí, že na pozemkoch iného vlastníka už nemôže hospodáriť družstvo bez jasne uzavretej dohody.

Prenajímate pôdu? Pozor na dôležité pravidlo 30 dní
Zdroj: Reuters

Máte pozemok, ktorý nedokážete využiť a hospodári na ňom družstvo či nejaký farmár? Viete o tom, že na uvedený prenájom musíte mať po novom aj písomnú zmluvu? Také je pravidlo, ktoré nedávno zaviedla novela špeciálneho zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov. Situácia už nemôže pretrvávať v takom stave, ako keď sa vlastníci o svoju pôdu nezaujímajú a užívatelia si na nej robia, čo chcú.

Platí aj klauzula, že ak sa nájomná zmluva neuzavrie alebo ak ste užívateľovi doručili výzvu na vrátenie pozemku, musí ho vrátiť do 30 dní po zbere úrody. A ak na ňom ne

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.