10.06.2020, 11:24

Všimli ste si nárast bankových poplatkov? Zisťovali sme, o koľko stúpli

Finančné domy za posledné mesiace navyšujú poplatky za svoje služby. Viete o koľko? Každý to poňal inak, niektoré inštitúcie však určité služby aj zlacnili.

Všimli ste si nárast bankových poplatkov? Zisťovali sme, o koľko stúpli
Zdroj: Dreamstime

Hovorcom a hovorkyniam bánk (poisťovní) sme položili tri otázky: 1. Zdražili ste v tomto roku bankové poplatky, ak áno, o koľko? 2. Upravili ste aj podmienky pri svojich produktoch? 3. Plánujete zdraženie poplatkov ešte v tomto roku?

Tatrabanka, hovorca Boris Fojtík

1.
Filozofiou poslednej zmeny v sadzobníku poplatkov bolo povzbudiť klientov využívať naše digitálne služby a vybaviť všetko bez návštevy pobočky. Väčšina zmien poplatkov sa týka práve služieb spojených s hotovosťou alebo služieb, ku ktorým existuje bezplatná či lacnejšia alternatíva v aplikácii Tatra banka alebo Internet bankingu. Pri zmenách prinášame aj tipy, ako efektívne využívať naše služby. Tu sú niektoré zo zmien, ktoré platia od 31. 3.: poplatok za výber hotovosti na pobočke stúpol zo 4 na 5 eur, poplatok za výber hotovosti kartou Visa Electron z bankomatu iných bánk v SR a v zahraničí stúpol z 2 na 3 eurá, poplatok za výber hotovosti kreditnou kartou vzrástol z 2 na 3 eurá.

2.
V rámci zmeny cenníka poplatkov sme upravili poskytnutie zľavy z poplatku za vedenie účtu s balíkom služieb Tatra personalTB, ktorá úzko súvisí s rozšírením služieb balíka o Google PAY a Apple PAY. 50-percentná zľava z ceny balíka sa poskytne, ak v sledovanom období zrealizoval klient aspoň 7 transakcií prostredníctvom nasledujúcich inovácií Tatra banky: mobilná aplikácia Tatra banka, Viamo, platba na internete s využitím jednorazového čísla karty, vygenerovaného v aplikácii MobilePayTB. Zľavu poskytne banka z poplatku za vedenie účtu s balíkom služieb klienta využívajúceho inovácie, teda aj v prípade, že ich bude využívať ako disponent na účte iného klienta. Za transakciu sa pritom nepovažuje platba vykonaná medzi účtami rovnakého majiteľa.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.