30.06.2020, 12:13

Podali ste už priznanie? Neplašte sa, hoci je koniec júna. Lehota na priznanie ani na platbu dane zatiaľ neuplynula

  • Priznanie k dani z príjmov možno podať a daň zaplatiť až v lehote do konca mesiaca nasledujúceho po skončení pandémie.
  • Finančná správa v tejto súvislosti upozorňuje, že koniec núdzového stavu neznamená koniec pandémie.
  • Stále môžete vybranej organizácii či nadácii poukázať aj svoje dve percentá.
Podali ste už priznanie? Neplašte sa, hoci je koniec júna. Lehota na priznanie ani na platbu dane zatiaľ neuplynula
Zdroj: TASR/R. Stoklasa

Podať daňové priznanie k dani z príjmov a odviesť daň môžu daňovníci aj naďalej. Nič ste teda nezmeškali. Mimoriadna situácia v súvislosti s pandémiou stále trvá, a preto stále ešte nie je určený presný konečný termín na podanie priznania aj zaplatenie dane. Podľa informácie Finančnej správy platí, že spraviť tak môžete až mesiac po skončení pandémie. A tá sa zatiaľ stále neskončila. Rovnaký postup sa vás týka aj vtedy, keď ste daniarom poslali oznámenie o predĺžení lehoty na podanie priznania.

Zákonné lehoty sa posunuli

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.